Форма входу
Категорії розділу
Кошик
Пошук
Календар
Архів записів
Наше опитування
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 4
Показано матеріалів: 1-4

Музичні фізкультхвилинки в школі

Норма природної потреби в русі у дітей становить приблизно 1,5 – 2 години на добу. Проте  за час навчання у школі рухова активність дитини зменшується. Руховий режим з відносно довільного змінюється на обумовлений строгими правилами поведінки.

Більшу частину доби дитина перебуває у статичному  положенні, тобто сидить: у школі під час уроків; удома, коли виконує домашні завдання, читає, переглядає телепередачі або грається у комп’ютерні ігри. При цьому дитина несе велике фізичне навантаження. Статичне навантаження вступає у протиріччя з фізичним розвитком дитини. Як наслідок – розвиток перевтоми. У дитини знижується працездатність, проявляються негативні емоції, погіршується самопочуття. Дитина скаржиться на головний біль. Дехто з дітей починає порушувати правила поведінки на уроці.

Тому при виявленні в дітей перших ознак перевтоми необхідно робити перерви, під час яких діти б могли  виконувати нескладні фізичні вправи.

Такі перерви під час уроку (фізкультхвилинки) сприяють поліпшенню функціонування мозку, відновлюють тонус м’язів, які підтримують правильну поставу, знімають напругу з органів зору і слуху, з утомлених від письма пальців.

Фізкультхвилинка має стати обов’язковим елементом кожного уроку в початковій школі (крім тих уроків, на яких сам процес навчання передбачає достатню рухливість, наприклад, уроків музики, трудового навчання, ритміки, фізичного виховання).

Фізкультхвилинка включає 3-4 вправи, добре знайомі дітям і легкі для виконання. Кожна вправа виконується 3-4 рази в середньому темпі. Тривалість фізхвилинки 2-3 хвилини.

Щоб процес виконання фізичних вправ був цікавим для дітей, необхідно час від часу змінювати вправи (кожні 2-3 тижні), виконувати їх під музику, включати танцювальні рухи.

Дітям подобаються фізкультхвилинки, які супроводжуються віршованими текстами. Щоб у дітей не збивався ритм дихання, їхні рухи були точними і сильними, при проведенні таких фізкультхвилинок учитель промовляє текст, а діти виконують вправи.

Чим більшим є статичне навантаження, тим частіше й активніше потрібно робити фізичні вправи. В першому класі необхідно проводити по дві фізкультхвилинки  - на 10-ій  і 20-ій хвилині кожного уроку. Але якщо діти швидко стомлюються,  можна провести і три фізкультхвилинки протягом уроку (особливо в першому півріччі ).

Пропонуємо вашій увазі  музичні фізкультхвилинки, які можна скачати та використовувати на уроках:

Фізкультхвилинка "Зарядка"

Завантажити 

Ще одна фізкультхвилинка на урок:

Завантажити 

Ще одна фізкультхвилинка:

Завантажити 

Фізкультхвилинка для школи:

Завантажити 

Мої статті | Переглядів: 1277 | Додав: Svetik | Дата: 07.10.2014 | Коментарі (0)

Фізкультхвилинки на уроках інформатики

Дітям дуже подобається проводити фізкультхвилинки з музичним супроводом.

Такі хвилинки покращують настрій та самопочуття учнів.

А також фізкультхвилинки  сприяють покращенню фізичного здоров'я дітей.

Пропоную декілька з них:

Завантажити цю фізкультхвилинку

Фізкультхвилинка "Весела перерва"

Завантажити цю фізкультхвилинку

Фізкультхвилинка "Ялинка"

Завантажити цю фізкультхвилинку

Мої статті | Переглядів: 800 | Додав: Svetik | Дата: 07.10.2014 | Коментарі (0)

Ще одна фізкультхвилинка для дітей "Мои друзья".  Цікаво підібрані картинки та музика піднімають настрій та допоможуть весело провести час.

 

Розмір - 6 Мб

 Завантажити фізкультхвилинку для дітей  "Мои друзья"

Мої статті | Переглядів: 1302 | Додав: Svetik | Дата: 07.10.2014 | Коментарі (0)

Як провести хвилинку відпочинку для дітей  на уроці? В цьому нам можуть допомогти руханки. Ця руханка створена на українській мові у програмі PowerPoint. Вона містить яскраві ілюстрації та музику.

 

Автор: Котига Олександр Михайлович

Руханка "Сумувать не треба"

Розмір - 8 Мб

Щоб завантажити руханку, натисніть на одну із кнопок!

 

Виберіть одну із кнопок!
Мої статті | Переглядів: 824 | Додав: Svetik | Дата: 07.10.2014 | Коментарі (0)