Середа, 17.04.2024, 15:24
Сайт учителя інформатики Галак Світлани Олександрівни

Кабинет информатики - Навчальні програми

Форма входу
Категорії розділу
Кошик
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Наше опитування
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

НОВА ПРОГРАМА З ІНФОРМАТИКИ. 5-9 КЛАСИ

Міністерство освіти затвердило оновлені навчальні програми для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Ключові зміни оновленої програми
Інформатика. 5-9 класи.

Робочою групою було розглянуто всі пропозиції щодо зміни програми. Певна частина пропозицій не могла бути задоволена в рамках теперішнього процесу, наприклад, щодо поділу інформатики на два предмети; ці пропозиції відхилено.

1. Розкрито компетентнісний потенціал навчального предмета, у пояснювальній записці наведено таблицю, де вказано, як розкриваються в предметі ключові компетентності.

2. Пояснено, як відображуються в предметі наскрізні змістові лінії.

3. У кожній темі розкрито компетентнісні результати навчання згідно зі структурою компетентності, за складниками: знаннєвим, діяльнісним, ціннісним. Стовпець очікуваних компетентнісних результатів наведено зліва, стовпець змісту навчального матеріалу – справа.

4. Видалено частини пояснювальної записки, що не стосуються власне навчального предмету, наприклад посилання на санітарні норми.

5. Видалено кількості годин, що відводяться на вивчення окремих тем, однак до пояснювальної записки додано вимогу, що на вивчення тем лінії &laqlaquo;Основи алгоритмізації та програмування» має відводитися не менше 40% навчального часу у 5–8 класах і не менше 30% навчального часу у 9 класі.

6. З усіх класів видалено теми «Повторення вивченого» та «Проектна діяльність». Проектну методику рекомендується застосовувати протягом всього навчального року, а не однієї теми.

7. Виконано такі перенесення тем між класами:

a. Матеріал теми «Служби та ресурси Інтернету» із 6 класу поділено між 5 та 7 класами; роботу з електронною поштою перенесено в 7 клас.

b. Комп’ютерну графіку перенесено з 8 класу у 6-й.

c. Тему «Текстовий процесор» перенесено з 9 класу у 8-й та перейменовано.

d. Тему «Створення та публікація веб-ресурсів» перенесено з 9 класу у 8-й.

e. У 9-й клас додано теми «Основи баз даних» і «3D-графіка».

8. Впорядковано матеріал в темах, що вивчаються концентрично: у текстовому процесорі в 5 клас перенесено роботу зі списками, а в табличному процесорі діаграми тепер вивчаються лише в 9 класі.

9. Уникнуто надмірної деталізації змісту навчального матеріалу та вимог до навчальних досягнень.

10. Додаток із переліком компетентнісних задач винесено в окремий документ.

11. З метою дотримання міжпредметних зв’язків робочій групі з оновлення програми з математики запропоновано перенести теми «Координатна площина» та «Від’ємні числа» у 5 клас.

Навчальна програма з інформатики 

Навчальні програми для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів за новим Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти (чинні  у 2016/2017 навчальному році лише для 5-8 класів ЗНЗ)

Інформатика для учнів 5-9 класів

Інформатика (5-9 кл.), для учнів які вивчали у 2-4 кл.

Навчальні програми для 5-9 класів загальноосвтніх навчальних закладів (чинні у 2016/2017 навчальному році лише для 9 класів ЗНЗ)

Інформатика

Навчальні програми для 8-9 класів для загальноосвітніх навчальних закладів (класів) з поглибленим вивчення окремих предметів (Чинні для 9 класів ЗНЗ на 2016/2017 навчальний рік)

Інформатика

Навчальні програми для 8-9 класів для загальноосвітніх навчальних закладів (класів) з поглибленим вивчення окремих предметів за новим Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти (Чинні для 8 класів ЗНЗ на 2016/2017 навчальний рік)

Інформатика

Навчальні програми для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів 
Інформатика
рівень стандарту
академічний рівень
рівень поглибленого вивчення
профільний рівень
Програми з інформатики для 5 класу 2013-2014 н.р. за Новим Державним стандартом
Наказ МОНмолодьспорт № 664 від 06.06.12. Про затвердження навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня.
Інформатика програма для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (за новим Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти, інваріантна складова з 2013-2014 н.р.) Програма надрукована в збірнику "Математика. Інформатика 5-9 класи. Навчальні програми для загальноосвітніх навчальних закладів." Відповідальний за випуск: Гладковський Р.В. Видавничий дім " Освіта"
 Програма з інформатики для 5-9 класів для ЗОШ з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу. (Лист ІІТЗО № 14.1/12-Г-265 від 05.09.2012) Програма надрукована в журналі "Комп'ютер у школі та сім'ї" №6 - 2012 року, с. 3 - 14
 
Програми з інформатики для 6-11 класів 2013-2014 н.р.
Лист МОН N 1/9-862 від 29.11.2010 р.  Про навчальні програми з інформатики для старшої школи (інваріантна складова).
 

Збірник МОН Украини Програма для загальноосвітніх навчальних закладів 10-11 класи ІНФОРМАТИКА Академічний рівень Профільний рівень Рівень стандарту Київ 2010»
 • Програма для рівня стандарт 10-11 клас
  Інформатика. Навчальна програма для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Рівень стандарту. Використовується, якщо в навчальному плані на інформатику відводиться по 1 годині в 10 та 11 класі (Опубліковано на сайті МОН та в збірнику)
 • Програма для академічного рівня 10-11 клас
  Інформатика. Навчальна програма для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Академічний рівень. (Опубліковано на сайті МОН та в збірнику). Використовується, якщо в навчальному плані на інформатику відводиться 1 година в 10 класі та 2 години в 11 класі
 • Програма для поглибленого вивчення 10-11 клас
  «Навчальна програма поглибленого вивчення інформатики для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів» (Опубліковано на сайті МОН та в збірнику), яка є продовженням Навчальної програми поглибленого вивчення інформатики для учнів 8-9 класів ЗНЗ. Напрям - технологічний, профіль  інформаційно-технологічний (Опубліковано тільки на сайті МОН)
 • Програма профільного рівню (Інформаційно-технологічний профіль) 10-11 клас
  Дана програма розроблена відповідно до Типового навчального плану загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання технологічного напряму інформаційно-технологічного профілю [1], Додаток 10. (Опубліковано тільки на сайті МОН)
 
 
Інформатика. Збірник "Програми для профільного навчання та допрофільної підготовки”. Рекомендовано МОН України Лист №1/11-4927 від 10.08.06.
(Київ, Видавнича група BHV, 2009).
Зміст збірника
Частина І. Програми для профільного навчання  Не дійсні
Частина ІI. Курси за вибором для профільного навчання
Скачать Програма курсу за вибором «Основи комп'ютерної графіки» (Ю.О.Дорошенко, І.О. Завадський)  
Скачать Програма курсу за вибором «Основи веб-дизайну» (І.О. Завадський, Н.С. Прокопенко) 
Скачать  Програма курсу за вибором «Сучасні офісні інформаційні технології» (Ю.О. Дорошенко, В.В. Лапінський, Л.А. Карташова)
Скачать Програма курсу за вибором «Основи візуального програмування» (І.О. Завадський) 
Скачать  Програма курсу за вибором «Інформаційні технології проектування» (Ю.О. Дорошенко)
Скачать  Програма курсу за вибором «Основи комп'ютерної безпеки» (В.П. Пасько, Н.С. Прокопенко)
Скачать  Програма курсу за вибором «Основи Інтернету» (Ю.О. Дорошенко, І.О. Завадський, Н.С. Прокопенко)
Скачать  Програма курсу за вибором «Основи створення комп'ютерних презентацій» (І.О. Завадський, Н.С. Прокопенко, Т.Г. Проценко) 
Открыть Програма курсу за вибором «Місrosoft Excel у профільному навчанні» (А.П. Забарна, Ю.В. Триус, І.О. Завадський)
Скачать  Програма курсу за вибором «Інформаційний працівник» (В.П. Костюков, Є.В. Мотурнак)
 
Частина ІII. Програма поглибленого вивчення інформатики Не дійсна
Навчальна програма поглибленого вивчення інформатики для 8-12 класів. (Т.П. Караванова, В.П. Костюков)
(Науково-методичний журнал «Інформатика та інформаційні технології в навчальних закладах» №2-3, 2008 р.
Науково-методичний журнал "Комп'ютер у школі та сім'ї" № 6, 2008 р. Опубліковано на сайті МОН)
 
Частина IV. Програма для допрофільної підготовки (інваріантна складова)
Скачать ІНФОРМАТИКА. Навчальна програма для 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (І.О. Завадський, Ю.О. Дорошенко, Ж.В. Потапова)
 
Скачать Програма курсу «Інформатика» для вечірньої (змінної) середньої загальноосвітньої школи (10—12 класи). Автори: Литвинова С., Проценко Т. (Науково-методичний журнал «Інформатика та інформаційні технології в навчальних закладах» № 4, 2006 р.)
Навчальний курс «Основи інформатики, 7 - 9 класи» для спеціалізованих шкіл (класів), гімназій, ліцеїв, колегіумів, зокрема з поглибленим вивченням курсу інформатики. Офіційний сайт авторського курсу "Основи інформатики 7-9"
Скачать  Програма курсу «Основи інформатики. 7 клас» Автори: І.Володіна, В.Володін, Ю.Дорошенко, Ю.Столяров (Науково-методичний журнал «Інформатика та інформаційні технології в навчальних закладах» № 4, 2007 р.)
Скачать  Програма курсу «Основи інформатики. 8 клас» Автори: І.Володіна, В.Володін, Ю.Столяров (Науково-методичний журнал "Комп'ютер у школі та сім'ї" № 6, 2008 р.)
Скачать Програма курсу «Основи інформатики. 9 клас» Автори: І.Володіна, В.Володін